top of page

ARICILIK

HAM BAL - 768 PROLİN

BAL2.jpg

İda kuşkonmaz olarak geçtiğimiz sene ilk defa hasatını gerçekleştirdiğimiz kuşkonmazlarımızı sizlerle buluşturmuştuk. Çok da güzel geri dönüşler almıştık. Sizlere çok teşekkür ederiz.
Bunun yanında bir süredir de ürün yelpazemizi genişletmek adına ne yapabiliriz diye düşünüyorduk. Neticede, yaşadığımız köyün konumunu göze alarak, geçen sene ham bal üretmek adına yeni bir yola çıkma kararı aldık. 

Köyümüz, Kazdağının küzey yamacında ve 450 m rakımda  bulunan Çanakkale in Bayramiç ilçesine bağlı Toluklar Köyü. Doğayla iç içe olan bu köyün esas geçim kaynağının  hayvancılık olmasıyla birlikte az miktarda ilaçsız tarımda yapılmaktadır. 
 

Kaz dağlarının kuzey yamaçlarında, doğanın cömertliğiyle yetişen endemik bitkiler arıların emeğiyle doğal ham balımıza dönüşüyor. . 

Köyümüz konum itibarı ile çam ormanlarının da içinde bulunduğu için balımızın aromasının içine çam da giriyor.  Bu nedenle balımıza çiçek ya da çam balı demiyoruz ve genel tabirle "Kazdağı Yöre Balı" olarak "İda Toluklar" markası altında sizlere sunuyoruz. 

Balımızı, hiçbir katkı maddesi, şeker, koruyucu veya ısıl işlem görmeden, tamamen doğal ve saf olarak üretiyoruz. Bu sayede balın içindeki vitamin, mineral, enzim ve antioksidanları koruyarak ham bal olarak sizlere sunuyoruz. 

Balımız, Kaz dağlarının eşsiz güzelliğini, zenginliğini ve bereketini size sunuyor. Bu balı deneyin, doğanın mucizesini tadın.

bal1_edited.jpg
bottom of page