top of page

Kökenlerimiz

Olması Gerektiği Gibi

Mitolojide, çok tanrılı dinler döneminde Zeus'un doğduğu dağın isminden gelen İda Dağı yani Kaz Dağı, Homeros'un İliada destanında "Bin pınar İda" ve "Bol pınarlı, vahşi hayvanların anası" olarak bahsedilir.
Efsaneye göre Hera, Afrodit ve Athena'nın katıldıkları, Truva Savaşı'na yol açan o meşhur güzellik yarışması burada yapılmış, Tanrılar Truva Savaşı'nı buradan izlemiş ve Afrodit ilk kez burada âşık olmuş.


İDA KUŞKONMAZ, tanrıların kutsal dağı İda Dağı’nın tam üzerinde, Menderes Çayı’na sınır, 10 dönüm tarla üzerine kurulu kuşkonmaz yetiştiricisi küçük aile işletmesidir.
İyi Tarım Uygulamaları Sertifikası (GLOBALG.A.P. certification) ile çevre ,insan ,havyan sağlığına zarar vermeyen bir üretimin yapılması, doğal kaynakların korunmasına yönelik tarımsal üretim şeklini benimsiyoruz.


Peki biz kimiz?
Doğadan aldığımız motivasyon ile üretmenin gücüne inan, değer yaratma çabasıyla kurumsal kariyerimizi bırakarak 2020 yılında başlayan hikayemiz, 2023 sezonu itibari ile ürünlerimizi sizlerle buluşturma ilhamıyla devam etmektedir.

bottom of page